Alkè pomáhá v boji proti COVID-19

COVID-19

UŽITKOVÝ ELEKTROMOBIL JAKO NOSIČ TECHNOLOGIÍ PRO BOJ S COVID-19


 

 


 

Protože užitkové elektromobily Alkè mohou sloužit jako kompaktní nosič nástaveb pro technologie na dezinfekci vnitřních i venkovních prostor, nabízíme slevu 10% na veškeré námi nabízené dezinfekční nástavby a příslušenství. Kompletní nabídku a ceny si vyžádejte u vašeho autorizovaného prodejce. Akce platí do 30.6.2021

 


 

Technologie pro dezinfekci horkou párou

Užitkové elektromobily Alkè mohou nést technologii pro dezinfekci horkou párou. Tato technologie vychází z technologie pro likvidaci plevele, ale protože její výstupní hodnoty je možné použít i k dezinfekci, je možné tuto technologii použít i v boji proti COVID-19.

Technologie pro dezinfekci ozonovanou vodou

Technologie dezinfekce ozonovou vodou vychází z technologie použití ozonované vody v zemědělství místo chemických prostředků.

 

Ozon je složený ze tří atomů kyslíku, je jedním z nejsilnejších oxidantů existujících v přírode, které jsou schopné ničit viry, kromě široké škály jiných mikroorganismů přítomných ve vzduchu a na površích. Mužeme říci, že ozon nemá limity na počet a druhy mikroorganismů, které muže eliminovat, protože na ně působí na ruzných úrovních.

 

Přímá oxidace buněčné stěny je jeho hlavní způsob činnosti. Příčiny oxidace způsobí únik buněčných složek. Kromě toho produkce hydroxylových radikálů ozonu rozpuštěných ve vodě způsobí účinek podobný výše uvedenému.

 

V dokumentu WHO, viz odkaz: http://www.who.int/water_sanitation_health / dwq / S04.pdf, je podrobně vysvětleno, jak s koncentracemi ozonu 0,1-0,2 mg / l je dosaženo 99% inaktivace rotaviru a polioviru mimo jiné studované patogeny patřící do stejné skupiny jako koronaviry. Dezinfekce ozonem je účinným opatřením a zároveň šetrným k životnímu prostředí i k lidem a živočichům, jak uznává Vyšší institut v Zdravotnictví s ISS Covid-19 Report N 25/2020 del 15/05/2020. Je tedy vědecky prokázáno, že ozón má sterilizační schopnost více jak desetkrát silnější než chlór. Podle WHO je ozon sterilizačním prvkem, který je nejúčinnější pro všechny typy mikroorganismů. Technická zpráva vydaná MM společností a certikovanou laboratoří potvrzuje, že prostřednictvím nebulizace ozonu ve vodném roztoku získává dezinfekční účinek proti bakteriím, virům, sporům, plísním, roztočům atd. v naprosté bezpečnosti, a to jak pro provozovatele, tak i pro životní prostředí, protože se neuvolňují žádné zbytkové znečištující látky. Ve vodném roztoku má ozon poločas rozpadu 20-30 minut, proto jsou ošetřené oblasti opět k dispozici na běžné činnosti okamžitě a není potřeba je oplachovat a nepoškodí většinu povrchů.

 

Příklady použití

Použití horké páry v Brně:

 


 

 


 

Použití horké páry v Táboře:

 


 

 


 

 

Napište nám

Máte zájem o další informace? Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte nás kontaktovat.