Schváleno normou WLTP

ATX 2020: nyní WLTP schválen s autonomií až 200 km

Nejdůležitější novinkou pro právě započatý rok je to, že tým Alkè v posledních měsících tvrdě pracoval na tom, aby byla řada ATX WLTP schválena.Postup WLTP (světový harmonizovaný zkušební postup pro lehká užitková vozidla) je globální, harmonizovaná norma pro určování úrovní znečišťujících látek, emisí CO2 a spotřeby paliva u tradičních a hybridních automobilů, jakož i řady plně elektrických vozidel. Jedním z hlavních cílů WLTP je lépe sladit laboratorní odhady spotřeby paliva a emisí s měřením stavu jízdy na silnici.

Norma WLTP bude ve velmi krátké době povinným požadavkem na to, aby byl v EU pro většinu kategorií vozidel schválen provoz na komunikacích. Ve své kategorii je Alkè prvním tahounem v tomto směru a během roku 2019 pracoval na modernizaci svého sortimentu ATX, aby vyhovoval tomuto nedávnému nařízení. Výsledkem je, že všechna nová kompatibilní vozidla ATX od nynějška získají certifikáty shody založené na standardech WLTP.

Rovněž informujeme, že díky nové aktualizované sadě lithiových baterií bude nová řada ATX řady 2020 schopna dosáhnout až 200 km autonomie, takový důležitý výsledek je oficiálně ověřen testy typového schvalování WLTP pomocí aktualizované verze ATX340E do roku 2020 s lithiovou baterií 20kWh a plochým ložem.

 

 

 

 

 

Napište nám

Máte zájem o další informace? Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte nás kontaktovat.